Narodziny pasji

Strzelectwo z pewnością jest jednym z ciekawszych i interesujących hobby. Elementy rywalizacji połączone z siłą i władzą, jakie daje trzymana w rękach broń są uczuciami, które zostają w człowieku na długo.

Niestety nie każdy może sobie pozwolić na wyrobienie pozwolenia na broń lub chociażby regularne wizyty na ogólnie dostępnej strzelnicy. Rozwiązaniem dla takich osób są specjalne pistolety wiatrówki na co2.

Bezpieczne strzelectwo

Wiatrówka, czyli broń miotająca pojedynczymi pociskami śrutu o sile nie przekraczającej 17J jest produktem ogólnie dostępnym i łatwym do zdobycia. Sprzęt ten daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz być może zaszczepienia bakcyla strzeleckiego i rozpoczęcia nowej pasji.

Dla osób początkujących polecana jest wiatrówka pistolet. Jest to replika prawdziwej broni krótkiej, która użytkowana jest w warunkach bojowych. Tego typu wiatrówki pistolety dla niewprawnego oka nie różnią się zupełnie niczym od oglądanych w hollywoodzkich filmach pistoletów. Różnice tkwią wewnątrz. Zamiast standardowego mechanizmu broni palnej, znaleźć tu można najczęściej pojemnik z CO2, z którego uwalniany jest gaz przy naciśnięciu spustu, powodując wystrzał. Ten typ wiatrówki jest idealny dla początkującego.