Dobry nóż myśliwski dla początkującego

Dobry nóż myśliwski: https://ostry-sklep.pl/noze-mysliwskie może okazać się bardzo przydatnym narzędziem, dlatego też warto postawić na modele od renomowanych producentów, które nie zawiodą nas w najmniej spodziewanym momencie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które noże myśliwskie są najlepsze dla początkujących myśliwych i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

zdjęcie noża myśliwskiego

Idealna długość i wysokość

W pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę na długość i wysokość noża. Dobry nóż myśliwski nie może być zbyt długi, ponieważ nie nadawać będzie się do oprawiania zwierzyny. Czynność ta jak powszechnie wiadomo wymaga odpowiedniej precyzji. Według wielu doświadczonych myśliwych dobry nóż nie powinien przekraczać 10-12 cm (samo ostrze). Ważnym parametrem jest także wysokość, która powinna wynosić około 2-3 cm.

Typy głowni

Osoby początkujące powinny zwrócić uwagę także na typ głowni. Jak powszechnie wiadomo porządny nóż myśliwski musi mieć odpowiednio wyprofilowane ostrze, które będzie mogło pochwalić się doskonałymi właściwościami tnącymi i przebijającymi. Początkujący myśliwi powinni wybrać profil clip albo drop point. Oba modele charakteryzują się opadającym grzbietem, który tak naprawdę może stanowić dodatkową krawędź tnącą. Godnym uwagi profilem jest także recurve, który z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników.