Dostępność gazu pieprzowego

Gaz pieprzowy jest niezastąpiony, jeżeli chodzi o samoobronę. Może się on przydać również w lesie, gdy zostaniemy zaatakowani przez dzikie zwierzęta. Postaramy się doradzić jak wybrać gaz pieprzowy.

Skuteczność gazu pieprzowego

Skuteczność gazu jest też w dużej mierze uzależniona od wielkości zbiorniczka oraz zasięgu. Producent z reguły podaje informację o zasięgu na opakowaniu produktu. Jeżeli takiej informacji nie ma to trzeba zapytać pracownika sklepu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że służby mundurowe również używają gazu typu pieprzowego. W ostatnim czasie znacząco wzrosła świadomość społeczna na temat technik samoobrony. Przestępstw jest coraz mniej, ale nie oznacza to, że możemy się czuć całkowicie bezpieczni. Złodzieje wcale nie zniknęli i należy o tym pamiętać. Kobiety nie mają niestety większych szans w starciu z napastnikiem płci męskiej. Są mniejsze i słabsze fizycznie, dlatego potrzebują gazu pieprzowego, żeby się obronić. Oprócz zasięgu i wielkości zbiorniczka ważne jest także stężenie substancji aktywnej. Pojemność gazu powinna wynosić przynajmniej 40 ml. Przy takiej pojemności możemy rozpylić od jednej do trzech dawek. 

Jaka wielkość gazu?

Dostępne są również gazy w postaci gaśnicy, których pojemność wynosi nawet 350-400 ml. Są jednak mało wygodne i nieporęczne, dlatego używa się ich głównie do obrony domu. Gaz pieprzowy występuje zazwyczaj w postaci żelu lub cieczy. Można się też spotkać z różnymi rodzajami dysz rozpylających. Od przeznaczenia gazu zależy głównie jego wielkość. Najczęściej używany jest w samoobronie, dlatego powinien zajmować mało miejsca i musi być dyskretny. Lepiej mieć go zawsze pod ręką, ponieważ może się przydać w najmniej oczekiwanej sytuacji. Indywidualne potrzeby również mają duży wpływ na wybór pojemności. Osoby, które myślą jak wybrać gaz pieprzowy, zastanawiają się często czy co legalna. Odpowiedź jest jak najbardziej pozytywna, ponieważ są to całkowicie legalne substancje, które pochodzą zazwyczaj z roślin pieprzowych. Substancję umieszcza się w pojemniku, a następnie można ją rozpylić w kierunku agresora. Można wyróżnić gazy pieprzowe żelowe oraz gazy pieprzowe w formie stożka.