Powrót mody na łucznictwo

Coraz więcej osób poświęca swój czas na aktywność w terenie. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić takie spędzanie czasu, stosowane są łuki sportowe. Pozwalają one na trening strzelecki, który mogą wykonywać osoby w różnym wieku.

Nowoczesne łuki ułatwiające strzelanie

Po to, aby maksymalnie ułatwić strzelanie, producenci stworzyli łuki bloczkowe. Modele takie posiadają na zakończeniu ramion specjalne bloczki, które zmniejszają siłę potrzebną do utrzymania naciągniętej cięciwy. Dzięki temu są silniejsze i bardziej precyzyjne od łuków klasycznych. Jeżeli chcemy uprawiać sporty łucznicze w terenie, możemy skorzystać z ofert klubów łuczniczych i trenować łucznictwo terenowe zwane potocznie strzelaniem 3D. W tym wypadku mamy wyznaczony obszar lasu do dyspozycji zawodników. Zamiast tarcz ustawione są cele w postaci figur zwierząt wykonanych z tworzyw sztucznych.

zdjęcie łuku bloczkowego

Łuki przeznaczone do strzelania sportowego są lżejsze i posiadają proste przyrządy celownicze. Wynika to ze sposobu strzelania oraz szybkości, z jaką używany jest łuk bloczkowy.

Zastosowanie łuku do strzelania tarczowego

W celu używania łuku bloczkowego do ostrzenia tarcz należy wybrać odpowiednie modele, ponieważ w tym sporcie liczy się dokładność i powtarzalność oddawanych strzałów. Łuki takie najczęściej mają również mniejszy naciąg, z tego powodu, że niewymagana jest duża siła, a ważniejsze są celność i skupienie.

Dobrze dobrany łuk bloczkowy będzie atrakcyjnym narzędziem pozwalającym na aktywne spędzenie czasu oraz trening takich cech jak skupienie i refleks. W odróżnieniu od modeli tarczowych, łuki do strzelectwa terenowego dają dużo więcej radości ze strzelania nawet dla początkujących łuczników.