Co to jest ASG

ASG to gra militarna bardzo podobna do paintballa. Różnica polega na stosowaniu innego rodzaju broni i nabojów. Koszty zakupu broni i wszystkich niezbędnych akcesoriów są też dużo niższe.

Co to jest broń ASG

Air Soft Gun (ASG) to repliki prawdziwej broni palnej. Najczęściej są to pistolety, rewolwery i karabinki wykonywane w skali 1:1. Od swoich pierwowzorów różnią się nabojami, nie używa się w nich prawdziwych kul, ale kul gumowych o średnicy 6 mm.

W broni na kulki stosowane są trzy rodzaje zasilania:

• sprężynowe – po każdym wystrzale ręcznie trzeba naciągać sprężynę, która wyrzuca pocisk,
• gazowe – do wystrzelenia kuli używa się nabojów z propanem lub CO2, ich zdecydowanym minusem jest brak możliwości używania przy niskich temperaturach,
• elektryczne – bardzo popularne ze względu na możliwość stosowania ognia ciągłego.

Zastosowanie broni ASG

Broń na kulki stosowana jest nie tylko w terenowych grach militarnych. Organizowane są także zawody w strzelaniu do tarcz.

Repliki broni na kulki używane są także podczas rekonstrukcji autentycznych bitew rozgrywanych w przeszłości, kręcenia filmów historycznych.

Coraz częściej broń kulkowa wykorzystywana jest w celach szkoleniowych. Wierność odtworzenia autentycznych egzemplarzy pozwala na oswojenie się z bronią, bezpieczną naukę obsługi, czyszczenia i rozbierania broni. Wykorzystywana jest w organizacjach paramilitarnych, na szkoleniach strzeleckich.