Pistolet maszynowy ASG

Rodzajów broni jest naprawdę wiele. Można by tutaj wymieniać wiele modeli, a każdy z nich ma odmiennie zastosowanie. Jednym z modeli jest na przykład pistolet maszynowy. Co to takiego i jakie ma zastosowanie?

Czym jest pistolet maszynowy?

Karabin maszynowy, czyli innymi słowy mówiąc broń strzelecka. Jest to rodzaj samoczynnej broni palnej, która strzela amunicją o kalibrze 20mm. Do czego jest stosowana? Otóż za pomocą pistoletu maszynowego można zwalczyć obiekt, który znajduje się na odległości nawet 200 metrów. To naprawdę dużo, dlatego też ludzie coraz częściej decydują się na zakup takiej broni. Oczywiście jej posiadanie wiąże się z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń. Ogromną zaletą takich pistoletów jest przede wszystkim fakt, że mają one małe rozmiary, co sprawia, że wszędzie się mieszczą. Mimo tego, że są malutkie i poręczne to ich odrzut po wystrzale jest naprawdę ogromny.

Pierwszy model pistoletu maszynowego

Warto znać trochę historii z zakresu broni palnej. Pierwszy karabin maszynowy został skonstruowany na początku XX wieku. I wojna światowa wywarła bowiem ogromny wpływ na produkcję broni i amunicji i zmusiła uczonych do opracowywania coraz to lepszych rozwiązań. Pierwsze pistolety automatyczne powstawały między innymi we Włoszech czy w Hiszpanii. Jednak dane źródłowe podają, że pierwszy maszynowym pistoletem był skonstruowany przez niemieckich konstruktorów karabin MP 18. Jednak przez to, że został wyprodukowany dopiero pod koniec I wojny światowej, nie zyskał on zaufania ludności i żołnierzy.

Obecnie w wielu sklepach z akcesoriami militarnymi można spotkać się z pistoletami maszynowymi, np. w sklepie internetowym taiwangun.com. Oczywiście ceny za takie urządzenia są różne. Wszystko bowiem zależy od indywidualnych cenników producenta i wielkości pistoletu. Dobrze jest jednak zdecydować się na wysokiej jakości sprzęt.