Lepiej zapobiegać – użycie maski gazowej

Lepiej zapobiegać - użycie maski gazowej

Często lepiej zaplanować pracę, niż wykonywać ją nagle i bez przemyślenia. Zatrudniając się w firmie, która ma ugruntowaną pozycję na rynku, planowanie schodzi nieco na boczny plan. Najlepszy sposób wykonania prac jest już zazwyczaj wymyślony. Najlepszy to często także najbezpieczniejszy.

Przeszkolenie do stanowiska

Podchodząc po raz pierwszy do nowego stanowiska pracy powinno się odbyć szkolenie, które ma na celu sprawienie, żeby wykonywana czynność była bezpieczna dla osoby, która ją wykonuje. Jeśli istnieje obowiązek stosowania środków ochrony takich jak maska gazowa lub ochronniki słuchu, to właśnie w tym momencie pracownik musi się o tym dowiedzieć.

To nie wymysły

Stosowanie ochrony takiej jak zakładanie maski gazowej to nie jest wymysł pracownika zajmującego się bezpieczeństwem i higieną pracy. Przy projektowaniu stanowiska trzeba zastanowić się nad wszelkimi zagrożeniami. Lepiej żeby jedna, wykwalifikowana osoba zastanowiła się nad tym jak zapewnić wszystkim bezpieczeństwo, niż żeby każdy wykonywał wytyczne według własnego uznania.

filtr wymienny do maski przeciwgazowej

Ludzka wyobraźnia podobno jest nieograniczona. Dlatego lepiej, żeby każde stanowisko pracy było dokładnie opisane. Dzięki temu ryzyko tragicznego w skutkach wypadku spadnie do minimum. Stosowanie dedykowanych środków ochrony i odzieży ochronnej to nie próba utrudnienia podczas wykonywania obowiązków służbowych – to próba zapewnienia bezpiecznego stanowiska pracy dla każdego zatrudnionego pracownika. Warto o tym pamiętać zanim dojdzie do nieodwracalnej szkody.