Do czego można wykorzystać nieśmiertelnik?

Nieśmiertelnik może okazać się nieocenioną pomocą w sytuacjach kryzysowych. Jest też świetnym pomysłem na upominek dla bliskiej osoby. Jakie funkcje posiada ta zawieszka na łańcuszku?

Praktyczne zastosowanie nieśmiertelników

Co można powiedzieć o nieśmiertelnikach? Na pewno to, że posiadają wiele różnych funkcji. W celu zrozumienia ich znaczenia warto zapoznać się z historią. Zostały stworzone w drugiej połowie XIX wieku w amerykańskim wojsku jako system identyfikacji osób. Dzięki temu możliwe było bezproblemowe rozpoznanie osoby poszkodowanej w walkach. Warto zaznaczyć, że obecnie nieśmiertelniki, na których umieszcza się imię i nazwisko żołnierza, jego numer ewidencyjny, informację o wyznaniu oraz grupie krwi odgrywają istotną rolę w większości jednostek wojskowych na świecie.

Biżuteria medyczna (bo tak określa się nieśmiertelniki z numerem kontaktowym do bliskiej osoby) również jest praktycznym dodatkiem, który pozwala szybko powiadomić rodzinę lub przyjaciół o wypadku w podróży lub innych powikłaniach zdrowotnych właściciela zawieszki.

Z czego wykonuje się zawieszki przy nieśmiertelnikach? Jakie są ceny tego typu produktów?

Nieśmiertelnik to prosty element, który składa się z zawieszki o nieskomplikowanym kształcie oraz mocnego łańcuszka. Taka konstrukcja pozwala nosić go na szyi jako biżuterię. Takie też właśnie było jego pierwotne przeznaczenie. Obecnie jest raczej elementem, który stanowi ozdobę – umieszcza się go np. w jakimś honorowym miejscu w mieszkaniu.

Nieśmiertelniki mają różne ceny. Najtańsze można zakupić już za około 10-20 złotych, jednak te, które zazwyczaj wybiera się na prezent dla bliskiej osoby, są znacznie droższe. Orientacyjny zakres cenowy można zamknąć w granicach 50-200 złotych. Tabliczki wykonuje się najczęściej z odpornych na uszkodzenia materiałów, które dodatkowo dobrze się prezentują i nie ulegają szybkiemu zużyciu. Do najczęściej wybieranych tworzyw, które wykorzystuje się do produkcji nieśmiertelników, zaliczyć można między innymi stal szlachetną, stal chirurgiczną, złoto, srebro oraz stal nierdzewną. Ta ostatnia opcja należy do najtańszych.

Warto zaznaczyć, że nieśmiertelniki, które zamawiane są jako prezent dla bliskiej osoby, można zapakować w ozdobne pudełko, dzięki czemu produkt będzie gotowy do wręczenia drugiej osobie. Należy też pamiętać o tym, że koszty wykonywania grawerów są doliczane osobno. Z propozycjami tekstów lub grafik, które umieszcza się na tabliczce, klienci mogą zapoznać się za pośrednictwem strony internetowej. Oczywiście możliwe jest zaproponowanie własnego pomysłu.