Czy warto dokupić lunetę celowniczą do wiatrówki CO2

W dzisiejszych czasach praktycznie każda nowoczesna wiatrówka CO2 posiada zewnętrzne przyrządy celownicze, które znacząco ułatwiają celowanie z bardzo dużych odległości. Niestety większość producentów oferuje proste muszki szczerbinki, które nie każdemu przypadną do gustu. Na szczęście praktycznie każda wiatrówka wyposażona jest w dodatkowe szyny, dzięki którym bez żadnego większego problemu można zamocować lunetę celowniczą.

Czym jest jaskółczy ogon

Jaskółczy ogon to nic innego jak specjalne nacięcie w górnej części wiatrówki CO2 do której można błyskawicznie zamontować lunetę celowniczą. Pamiętać należy jednak o tym, że tylko dobrej jakości lunety od renomowanych producentów poprawiają celność i komfort podczas oddawania strzałów. Tanie lunety (poniżej 100zł) nie są najlepszą inwestycją. Na szczęście wiatrówka CO2 z Protarget podczas strzelania praktycznie pozbawiona jest wstrząsów, dzięki czemu nawet tania luneta może wytrzymać wiele lat.

Luneta w zestawie

Bardzo wielu producentów oferuje swoim klientom wiatrówki CO2 z lunetą celowniczą w zestawie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dzięki któremu można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Gotowe zestawy to doskonała propozycja przede wszystkim dla osób początkujących, którzy mogą mieć problem z idealnym ustawieniem lunety. W wielu przypadkach, aby perfekcyjnie ustawić celownik potrzebne będą specjalne tarcze, dzięki którym można szybko skorygować kąt oddawania strzałów.