Broń ASG – co warto wiedzieć?

snajper

ASG to skrót od wyrażenia Air Soft Gun. W wolnym tłumaczeniu na język polski jest to replika broni palnej. Broń ASG wygląda dokładnie tak, ja prawdziwa broń palna, która jest używana w realnym świecie, zazwyczaj w skali 1:1. Z broni, której używa się w ASG strzela się specjalnymi plastikowymi kulkami o średnicy 6 mm lub 8 mm. ASG jest dla każdego, kto lubi militaria. Jest to idealna propozycja dla osób, które w dzieciństwie marzyły o tym, aby zostać żołnierzem. Dzięki uprawianiu ASG można się zmęczyć na świeżym powietrzu, a także poczuć prawdziwą adrenalinę.

Air Soft Gun

Każdy, kto ma w sobie dużo zapału oraz chęć do biegania z karabinem może spróbować ASG. Porzebny jest do tego oczywiście odpowiedni sprzęt, co aktualnie nie jest żadnym problemem. Wiele sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych oferuje sprzęt do ASG, dzięki czemu można z powodzeniem zaopatrzyć się we wszystko, co jest potrzebne. Jeżeli chodzi o broń ASG warto sprawdzić między innymi takie rodzaje broni pneumatycznej, jak sprężynowa, w wypadku której kulka jest wystrzeliwana strumieniem powietrza. Tego rodzaju typ ASG wymaga ręcznego naciągania sprężyny po każdym strzale. Warto sprawdzić też broń gazową, taką jak na przykład repliki broni krótkiej oraz elektryczną, czyli między innnymi repliki pistoletów maszynowych, subkarabinków oraz karabinów maszynowych. Należy wiedzieć, iż broń ASG może być także wyposażona w dodatkowe elementy, a sklepy, w których można nabyć militaria oferują również akcesoria, które pozwalają na modyfikację oraz ulepszenie broni.

Jak robić zakupy broni ASG?

Podczas wybierania oraz kupowania broni, którą stosuje się w ASG warto zwracać uwagę nie tylko na cenę, ale przede wszystkim na jakość oraz stosunek jakości do ceny. Najistotniejszym w Aisofcie jest zdrowie osób, które biorą udział w survivalach. Chodzi tutaj o dobrą zabawę przy zachowaniu bezpieczeństwa. Nie warto więć skupiać się na oszczędzaniu, a na jakości produktów. Należy szukać artykułów, które posiadają odpowiednie atesty i spełniają odpowiednie normy.