Latarki z paralizatorem

Zagwarantowanie bezpieczeństwa jest niezbywalnym prawem każdego człowieka. Szczęśliwie polski ustawodawca zezwala na posiadanie akcesoriów do samoobrony. Najpopularniejszymi rozwiązaniami jest paralizator oraz gaz pieprzowy.

Bezpieczeństwo

Posiadanie oraz użycie paralizatora w obronie własnej jest w Polsce legalne i nie wiążą się z tym żadne konsekwencje. Pamiętajmy jednak, aby kupować jedynie od wiarygodnych, renomowanych producentów akcesoriów do samoobrony.

Nie robiąc tego ryzykujemy, iż wygenerowane przez urządzenie napięcie oraz natężenie prądu możemy być zbyt niskie lub zbyt wysokie. W drugiej przypadku narażamy swoje zdrowie oraz możemy być posądzeni o przekroczenie granicy obrony koniecznej.

Odpowiedni sprzęt

Jeżeli nie chcemy, aby osoby trzecie wiedziały o posiadaniu paralizatora możemy zakupić model, który został wmontowany w sprzęt użytkowy, Przykładem może być latarka z paralizatorem. Tego rodzaju paralizator może być z powodzeniem stosowany do oświetlania przestrzeni w domu, czy też w czasie kempingu nie budząc niczyjego niepokoju.

Mimo niewielkich rozmiarów latarki z paralizatorem mogą wytworzyć odpowiednie natężenie i napięcie prądu, które powstrzyma przed kontynuowaniem ataku każdego napastnika. Równocześnie zastosowanie paralizatora nie będzie stanowić zagrożenia dla ofiary potencjalnego ataku. Latarki dostępne są w różnorodnych cenach.

Chociaż można nabyć urządzenia za cenę poniżej 100 PLN to nie powinniśmy ich kupować, ze względu na potencjalny brak skuteczności. Profesjonalne i działające latarki z paralizatorem kosztują od 150 do 300 PLN. Pamiętajmy, że nie warto oszczędzać na własnym zdrowiu, szczególnie jeżeli byłaby to oszczędność rzędu kilkudziesięciu złotych.