Jaka wiatrówka jest najlepsza dla początkujących strzelców?

Wybór porządnej wiatrówki jest dość trudnym zadaniem nie tylko dla początkujących strzelców. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, który sprzęt będzie najlepszym wyborem dla amatorów i na co zwrócić uwagę przy zakupie pierwszej wiatrówki.

O czym należy pamiętać?

Profesjonalne wiatrówki PCP jak powszechnie wiadomo napędzane są za pomocą sprężonego powietrza, które przechowywane jest w specjalnych zbiornikach pod lufą. Przy zakupie wiatrówki warto zwrócić więc uwagę na pojemność zbiornika. Im większa pojemność, tym oczywiście można oddać więcej strzałów bez konieczności doładowywania zbiornika.

Jakie zalety?

Oryginalne wiatrówki PCP od renomowanego producenta mogą pochwalić się bardzo dużą mocą i celnością. Jest to w chwili obecnej najlepsza alternatywa dla wiatrówek sprężynowych. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj także brak odrzutu, dlatego też jest to doskonały wybór dla osób początkujących, którzy uczą się dopiero celnego strzelania.

Niezawodny i wytrzymały sprzęt na lata

Wiatrówka PCP to zazwyczaj dość ekskluzywny sprzęt, który wykonany jest z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Dla osób początkujących barierą może okazać się wysoka cena zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne rozwiązania. Większość wiatrówek nie posiada przyrządów celowniczych, dlatego też trzeba dokupić także porządną lunetę. Nie można zapominać o konieczności dokupywania butli nurkowych o ciśnieniu 200-300 barów. Najlepsze wiatrówki pozwalają na oddanie celnego strzału nawet z odległości około 60 metrów.