Jaką latarkę kątową wybrać?

latarka fenix ld15r

Każda osoba lubiąca aktywności outdoorowe, niezależnie od tego czy najchętniej spędza czas na wspinaczce, wyprawach trekkingowych czy obozach survivalowych, powinna starannie dobierać swój ekwipunek. Istotne jest posiadanie dobrej jakościowo odzieży, plecaka, niezbędne jest także wzięcie dobrej latarki.

Kompaktowa latarka

latarka fenix ld15r zestawPodczas wypraw górskich czy obozów survivalowych, niezwykle istotne jest, by bagaż był możliwie najlżejszy, trzeba go bowiem przez całą wycieczkę nosić na własnych plecach. Z tego powodu warto wybierać sprzęt, który będzie dobry jakościowo, ale jednocześnie okaże się lekki i nie zajmie dużo miejsce. Dobrym rozwiązaniem jest zatem zakup kątowej latarki Fenix LD15R. To model, który charakteryzuje się małym rozmiarem, dzięki czemu bez trudu można go zmieścić nawet w kieszeni spodni. Można go przypiąć na przykład do paska spodni i w ten sposób oświetlać sobie drogę, nadaje się również do korzystania podczas jazdy na rowerze czy po prostu trzymania w dłoni.

Dodatkowe zalety

Dobra latarka kątowa może być zasilana na dwa sposoby – tradycyjną baterią lub akumulatorem, który można bez problemu naładować. To wyjątkowo przydatne podczas bardzo długich wycieczek, jeśli rozładuje się akumulator nie traci się źródła światła, ponieważ można skorzystać z zasilania na baterię. Takie rozwiązanie ma między innymi latarka Fenix LD15R. Kolejną zaletą latarki jest wykorzystanie magnesu, który został zamontowany w jej zakręcanej części. Umożliwia to przypięcie jej do stalowego przedmiotu i uzyskanie źródła światła bez konieczności ręcznego trzymania urządzenia.

Z moich obserwacji wynika, że latarka fenix ld15r jest dostępna najkorzystniej w sklepie hobby4men.