Czym jest ładownica?

Jest to bardzo ważny element wyposażenia taktycznego wykorzystywanego w airsofcie. Dzięki niemu można w wygodny sposób przenosić niezbędne akcesoria podczas strzelanki, które musimy mieć przy sobie. Tradycyjne kieszenie niestety nie pozwalają na sprawne i komfortowe wyciąganie magazynku czy też akumulatorów. Decydując się na zakup repliki, dobrze jest więc uwzględnić również inwestycje w ładownice. Dzięki szybkim reakcjom na to, co dzieje się podczas rozgrywki można dłużej cieszyć się z zabawy. Ładownica na magazynki to często wybierany produkt. Producenci oferują wiele ich modeli, znacząco skracających czas przeładowania.

Rodzaje ładownic

Jeśli chodzi o budowę, możemy je podzielić na ładownice otwarte oraz zamknięte. W pierwszym modelu magazynek nie jest przyczepiony, a wsunięty w kieszeń. Przez to można go sprawnie wyjąć, aczkolwiek należy uważać, aby go łatwo nie zgubić. Model z zamkniętym magazynem został zabezpieczony zapięciem, przez co nie ma ryzyka jego zgubienia, natomiast niestety należy liczyć się z tym, że potrzebujemy czas na otwarcie klapy, a więc opóźnia się nasze działanie. Oprócz tego, możemy podzielić je według ich wykonania. Na rynku najczęściej dostępne są te z tworzywa sztucznego oraz cordury. Ładownice różnią się również montażem, do wyboru mamy: mocowanie na pas, system MOLLE albo mocowanie na rzep, więcej na sklepie www.taiwangun.com.

Inne modele ładownic

Warto pamiętać o tym, że często gracze korzystają również z dodatkowego wyposażenia taktycznego, które również okazuje się potrzebne podczas rozgrywek. Z tego względu powstały jeszcze ładownice na granat czy radio. Ładownice cargo będą pomocne w szczególności podczas trudnych i długich strzelanek, bez problemu zmieścimy w nich rzeczy osobiste, flary i mapy. Wysokiej jakości ładownica musi być przede wszystkim wygodna w użytkowaniu i wytrzymała.