Co jest fajnego w wyprawach outdoorowych

Współcześni ludzie żyją zamknięci na betonowych blokowiskach, praktycznie cały dzień spędzając w pracy przed biurkiem i komputerem. Miejska dżungla nie ma dla nich absolutnie żadnych wyzwań, dlatego też od czasu do czasu budzą się w nich prawdziwe potrzeby pójścia gdzieś, gdzie jest dziko, przyroda jest nieokiełznana, a o przeżycie trzeba walczyć. Oczywiście to ostatnie z lekkim przymrużeniem oka.

Co jest fajnego w wyprawach outdoorowych

To właśnie takich emocji poszukują współcześni ludzie, którzy swój komfort codziennego życia wynieśli do najwyższego poziomu. Praktycznie wszystkim w domu mogą sterować za dotykiem jednego guziczka, zakupy robić przez internet, a jedzenie zamawiać z restauracji wprost pod swoje drzwi. Z tej wygody rodzą się pragnienia przeżycia od czasu do czasu prawdziwej przygody, sprawdzenie się w ekstremalnych warunkach, kiedy w kieszeni ma się tylko taki nóż motylkowy i za jego pomocą trzeba zorganizować sobie miejsce do spania w lesie, albo upolować coś do jedzenia.

czarny motylkowy nóż składany

Ekstremalne przeżycia w kontrolowanych warunkach

Oczywiście te wszystkie ekstremalne przeżycia zawsze są w kontrolowanych warunkach – wyprawy outdoorowe są organizowane przez  profesjonalne firmy, które tak naprawdę dbają o to, by uczestnicy byli bezpieczni. Oczywiście nic nie jest udawane i pewne wyzwania są prawdziwe, ale bez wątpienia w ostateczności żaden uczestnik nie padnie z głodu gdzieś w środku lasu. To właśnie jest fajne w wyprawach outdoorowych tego typu – kiedy ten przykładowy nóż motylkowy zgubi się gdzieś w środku lasu, człowiek nie zostanie zostawiony na pastwę losu bez jakiegokolwiek narzędzia, które jest mu potrzebne do przetrwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *