Czy warto dokupić lunetę celowniczą do wiatrówki CO2

W dzisiejszych czasach praktycznie każda nowoczesna wiatrówka CO2 posiada zewnętrzne przyrządy celownicze, które znacząco ułatwiają celowanie z bardzo dużych odległości. Niestety większość producentów oferuje proste muszki szczerbinki, które nie każdemu przypadną do gustu. Na szczęście praktycznie każda wiatrówka wyposażona jest w dodatkowe szyny, dzięki którym bez żadnego większego problemu można zamocować lunetę celowniczą.

Czym jest jaskółczy ogon

Jaskółczy ogon to nic innego jak specjalne nacięcie w górnej części wiatrówki CO2 do której można błyskawicznie zamontować lunetę celowniczą. Pamiętać należy jednak o tym, że tylko dobrej jakości lunety od renomowanych producentów poprawiają celność i komfort podczas oddawania strzałów. Tanie lunety (poniżej 100zł) nie są najlepszą inwestycją. Na szczęście wiatrówka CO2 z Protarget podczas strzelania praktycznie pozbawiona jest wstrząsów, dzięki czemu nawet tania luneta może wytrzymać wiele lat.

Luneta w zestawie

Bardzo wielu producentów oferuje swoim klientom wiatrówki CO2 z lunetą celowniczą w zestawie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dzięki któremu można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Gotowe zestawy to doskonała propozycja przede wszystkim dla osób początkujących, którzy mogą mieć problem z idealnym ustawieniem lunety. W wielu przypadkach, aby perfekcyjnie ustawić celownik potrzebne będą specjalne tarcze, dzięki którym można szybko skorygować kąt oddawania strzałów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *